02. 10. 2020

Arnesove e-učilnice in ZOOM videokonferenca v primeru pouka na daljavo

V osnovni šoli A. T. Linharta smo pripravili Arnesove e-učilnice in ZOOM videokonference. V primeru pouka na daljavo se bodo učitelji in učenci posluževali teh dveh storitev.

V ta namen vsak učenec šole dobi AAI uporabniško ime in geslo s katerim se bo lahko prijavil v e-učilnice in ZOOM videokonferenco. Učenci ki še niso prejeli AAI računov jih bodo dobili od razrednikov še v tem tednu.

Vsak učitelj predmeta pove učencem ključ (geslo) s katerim lahko učenci naredijo samovpis k predmetu.

Da bi vpisi potekali kar se da enostavno smo vam pripravili ekranska navodila:

• kako se prijavimo v e-učilnice,
  • kako spremenimo geslo,
  • kako vpišemo svojo e-pošto (ki jo redno uporabljamo),
  • kako vidimo sporočila,
  • kako se prijavimo v ZOOM videokonferenco.

V primeru, da spreminjate geslo, si ga NUJNO nekam tudi zapišete, da ga ne boste pozabili. Če  pozabite geslo se obrnite na računalničarko Tejo Toman (teja.toman@guest.arnes.si)

AAI račun ne povezuje elektronske pošte. Če učenec želi dobiti šolsko elektronsko pošto, izpolni OBRAZEC za pridobitev Office365 računa (katerega dobi na šolski spletni strani) in ga odda Teji Toman, v kabinetu računalništva.

Vsa komunikacija lahko poteka znotraj e-učilnice, tako da učenci ne potrebujejo elektronske pošte.

Učencem od 6. - 9. razreda že nudimo pomoč in izvajamo samovpise v e-učilnice v računalniški učilnici.
Samovpise v rač.učilnici bomo naredili tudi skupaj z učenci 4. in 5. razreda (če seveda ne boste že vi starši/skrbniki to opravili doma - spodaj so priložena navodila).
Učence od 1. - 3.  razreda vpišejo v e-učilnico starši.

Razredniki učencev od 1.-5.razreda so danes (30.9.2020) dobili AAI račune za učence. Učenec dobi AAI račun, ko starš/skrbnik podpiše soglasje. Z AAI računom se učenec lahko prijavi v e-učilnice in ZOOM videokonferenco, prav tako pa se učenci s tem AAI računom lahko prijavijo za potrebe opravljanja kolesarskega izpita v 5.razredu (gre za isti račun).

Če imate kakšna vprašanja v zvezi z e-učilnicami se lahko obrnete na računalničarko Tejo Toman.

NAVODILA Z EKRANSKIMI SLIKAMI (za učence od 6.-9.razreda)

NAVODILA Z EKRANSKIMI SLIKAMI (za učence od 1.-5.razreda)

OŠ A.T. Linharta Radovljica

Arnesove e-učilnice in ZOOM videokonferenca v primeru pouka na daljavo slika 1