30. 09. 2020

Športni dan 2. M – pohod do Brezij s športnimi igrami

V torek, 15. 9. 2020, smo imeli učenci drugega razreda prvi športni dan. Zjutraj smo se zbrali v učilnici in se pred odhodom pogovorili o poti, ki je pred nami. Dogovorili smo se, da bomo med hojo previdni in se bomo držali dogovorjenih pravil.
Po šolski malici smo se odpravili na pot. Okrog vratu smo si nadeli rumene rutice za večjo vidnost v prometu. Med potjo smo si ogledovali naravo in občudovali okoliške vzpetine. Videli smo kmetijo s pujsi , kamnolom, konje in krave. Vmes smo se enkrat ustavili ter se odžejali s pijačo. Kmalu pa je bilo potrebno poskrbeti tudi za energijo. Na Črnivcu smo se ustavili na igrišču, kjer smo se z veseljem lotili prigrizkov, ki smo jih prinesli od doma. Po malici in kratkem predahu, so se otroci na igrišču poigrali z različnimi športnimi rekviziti, ki so jih prinesli s seboj.  Pot smo nadaljevali nazaj do Mošenj. Zdravi in utrujeni smo prišli v šolo. Za nami je bil prijeten športni dan.
Zapisala: Anita ERMAN