Mošnje 40, 4240 Radovljica (04) 532 55 80 tatjana.pretnar@guest.arnes.si

Novice

24. 02. 2023

Prvi Zven Linhartovega mesta - festival umetniške interpretacije poezije in proze

Na naši šoli smo v sredo, 22. 2. 2023, izvedli  literarni dogodek, festival umetniške interpretacije poezije in proze z naslovom Zven Linhartovega mesta. Na njem so se predstavili učenci iz naše šole, poleg njih pa še iz OŠ Staneta Žagarja Lipnica, OŠ dr. Josipa Plemlja Bled in OŠ Koroška Bela.

Deklamirali so pesmi in pripovedovali zgodbe slovenskih avtorjev. Posebna strokovna komisija je med njimi izbrala najboljše, ki smo jih s pomočjo sponzorjev tudi lepo nagradili.

Nagrade so prejeli naslednji učenci naše šole:

Za 3. mesto:

Nina Rodman iz 4. c in Mija Tomaževič iz 5. a

Za 2. mesto:

Iza Lazar iz 1. c, Nihal Ilmić iz 4. b, Ana Ferjan iz 5. c in Neža Gale iz 8. d

Za 1. mesto pa:

Inti Gantar iz 2. c, Izabela Šmit iz 4. c, Inti Štremfelj iz 3. b, Ivana Sedej iz 5. a,

Ema Luna Letnar iz 6. a, Lisa Rodman iz 6. c in Žiga Rozman iz 9. b

Vsi nastopi na festivalu so bili na izredno visoki ravni ter za publiko, otroško in odraslo, pravi umetniški užitek.

Iskrene čestitke nagrajencem in tudi vse ostalim, ki ste sodelovali v izborih za zaključno srečanje, ter učiteljicam vseh štirih sodelujočih šol, ki ste sodelovale pri nastanku in izvedbi tega čudovitega umetniškega dogodka.

Namen festivala je med osnovnošolci odkriti talentirane deklamatorje in pripovedovalce ter jih spodbuditi  k poglobljenemu poznavanju slovenske otroške in mladinske književnosti, k iskanju in odkrivanju lepote umetniške besede ter domačega jezika.

Galerija slik