20. 04. 2023

Obiskal nas je pisatelj Sebastijan Pregelj

V torek, 11. aprila 2023, smo na naši šoli na zaključni prireditvi tekmovanja za bralno značko gostili pisatelja Sebastijana Preglja, med drugim tudi avtorja priljubljenih zgodb o dečku Brinu iz kamene dobe.

Prireditev je trajala tri šolske ure, da so se lahko zvrstili vsi bralci od 1. do 9. razreda. Najmlajšim, 1. in 2. razredu, je gospod Pregelj predstavil zgodbe o Medu in Pujsiju, jim prebral nekaj odlomkov in predstavil, kako nastane knjiga. Na podoben način je naslednjo uro učencem 3. in 4. razreda predstavil zbirko Zgodbe iz kamene dobe in novo Zgodbe vojvodine Kranjske. S starejšimi se je pa  spustil v zanimiv pogovor o nastajanju zgodovinskih povesti in potrebnih virih zanje. V vseh skupinah so imeli učenci za pisatelja veliko vprašanj in čas je kar prehitro minil.