16. 05. 2024

Premiera gledališke predstave Umetno inteligentni

Vabimo vas na premiero gledališke predstave Umetno inteligentni v izvedbi Otroškega gledališča Linhartovi čuki OŠ A. T. Linharta Radovljica in KD Kropa, ki bo v Linhartovi dvorani Radovljica v petek, 17. maja 2024, ob 18. uri. Vstop je prost.

O predstavi

Umetna inteligenca postaja del našega življenja in bo zagotovo vedno bolj vključena vanj, predstava pa v ospredje postavlja vprašanje, kaj bi se lahko zgodilo, če bi ji nekritično začeli povsem zaupati.
V predstavi je UMI program umetne inteligence, ki mu samozvana “napredna” ravnateljica prepusti tudi vodenje šole. Učenci zdaj potrebujejo le še pametni telefon, ni pa več učiteljev niti učbenikov in ostalih potrebščin. UMI postaja življenjska sopotnica otrok tudi doma in zlasti skozi lik fanta Bineta spremljamo, kako to vpliva nanje.

Avtorica in režiserka: Suzana Adžić

Igrajo: Hana Mohorič, Črt Gale Suhadolčan, Lana Rebolj Zvonar, Neža Resman, Ana Ferjan, Vitan Bertoncelj, Kaja Zemljič, Ema Luna Letnar, Jure Kramar, Lisa Rodman, Tia Zupan, Leja Šušteršič, Sara Jekić, Hana Vrviščar, Klara Grimani, Iza Resman, David Kramar, Nina Hajnrihar, Mija Kunčič, Nikolin Stjepanović, Anina Debelak, Ana Vučetić, Bor Zupan

Ton in luč: Matej Novak in Nik Zabret (mentor: Jože Stare)

Premiera gledališke predstave Umetno inteligentni slika 1